Örgütsel Yapı İş Kültürü

normlar-STANDARTLAR

VTR Vision’un zaman içinde olusan ve sonuçlara varmak için birlikte nasil çalisildigini belirleyen gayri resmi ve sözlü olan uygulamalarinin, davranis biçimleri ve geleneklerinin temelinde memnuniyet odaklilik vardir.

güç-OTORITE

VTR Vision yönetici ve çalisanlari bir arada uyumlu bir sekilde çalisirken, VTR Vision’un grubu yönlendirme ve aninda çözüm üretme maharetiyle bu birliktelik, tüm projelerde çalisanlarin özgün ve ihtimamla çalismasini saglar. Bu motivasyonla VTR Vision; ne üreteceginden baslayip, nasil duyuracagina ve müsteriler ile nasil kalici iliskiler gelistirilecegine kadar geçen tüm süreç içinde çikis noktasi olarak müsteriyi baz alir. Bu müsteri merkezlilige VTR Vision’un gönülden bagliligi, kurum içi iletisimine ve müsteriyle olan iliskilerinin tüm süreçlerine yansitilir ve begeni odakli çalisacagini taahhüt ederek INTERNET-MEDYA dünyasindaki güç ve otoritesini paylasir.

islev-YAPI

VTR Vision her projenin sorumluluklarini, emir-kumanda iliskilerini, denetlemeyi, hiyerarsiyi ve ilerlemeyi düzenler. Çalisanlarin birey ve gruplar olarak ayirt edilmelerini saglar ve bu proseste zamani en iyi sekilde yönetir.

baglilik-MORAL

VTR Vision çalisanlari dayanisma içerisindedir. Müsteri merkezli hizmet anlayisi olarak birbirlerine gönülden baglidirlar ve bu baglilik kurum degerleri ile özdeslesmistir.

geribildirim-ELESTIRI

VTR Vision kurum çalisanlari müsterinin etkinligini, verimini, kar marjlarini arttirmak için, sektörel olarak kurumun güçlü ve zayif yönlerini, hedef pazar, hedef kitle, rakip analizlerini, tartisip düsünürler ve çözüm üretirler.

Sonuç olarak; müsteri odakli bir kültüre sahip olan VTR Vision; tatmin ve motivasyon düzeyi yüksek çalisanlar kadar, ihtiyaçlari karsilanmis, mutlu müsterilere sahiptir ve sahip olacaktir. Bu durum VTR Vision’un varligini sürekli kilmasindaki önemli parametrelerden birisidir.

VTR Vision bilir ki: Müsteriler kendi arzularini ve isteklerini gerçeklestirmeye yardimci olan kuruluslari benimserler. Kurulusta, müsterilerin etkileri karar mekanizmasinin her kademesinde yer almiyorsa, yönetim daha çok finansal konulara odaklanmaktadir. Genis bir müsteri iliskileri stratejisi, hiçbir zaman yeterli olamamaktadir. Yönetimin müsteri tatminine, iyi yetismis ve egitilmis yetkilerle donatilmis is görenlere, içtenlikle baglanmis olmasi gerekmektedir. Örgütsel strateji de müsteri iliskilerine ve tatminine odaklanmis bir kurulusun örgüt kültürünün de bu yönde olmasi, degilse degismesi zorunludur. Müsteri hizmetinin, müsteri ve tatminini esas alacak biçimde verilmesi elbette önemlidir. Ancak eger yönetim, kurulus kültürünün degismesi için destek vermiyorsa bu odaklanma hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Bu yüzden, çalisanlarin daha fazla ve etkin bir biçimde müsteri odakli olmasi, süreçlerin degismesine bagli olarak kaçinilmaz olabilmelidir.

Deneyimler, geleneksel yönetim biçimlerinin ve yapilarinin müsteri odakli olmak için gerekli kültürel ve yönetsel degisimleri gerçeklestirmedigini, yetersiz kaldigini göstermektedir. Yapilacak bir degisim müsteri odakli ve müsteri tatminine yönelik olmalidir. Müsteri odaklilik, kurulusun ve çalisanlarinin, müsterinin olumlu bir deneyim yasama beklentisini gerçeklestirebilmesi için bir bütün olarak düzenlenmelidir. Böyle bir durum ancak uygun örgütsel kültürün yaratilmasi ile olanaklidir

stratejik MÜSTERI ILISKILERIMIZ

Müsteri Iliskileri Yönetimi; isletmenin tümüne müsteri kavramini yerlestiren ve müsteri merkezli olma kültürünü benimsettiren bir stratejidir. VTR Vision; Müsteri Iliskileri Yönetimi’nin globallesen dünyamizda degisen müsteri beklentilerine cevap verebilmek amaci ile olusturulan bilgiye dayali bir rekabet stratejisi; müsterilerle karsilikli, uzun vadeli bir deger iliskisi yaratmak için gerçeklestirilen iliskilerin etkin bir biçimde yönetilmesi oldugunu bilir.

VTR Vision’da Müsteri Iliskileri Yönetimi bir felsefe ve bir is yapma biçimidir. Bu son derece önemli bir noktadir. Birçok kurum Müsteri Iliskileri Yönetimi’ni teknolojik bir çözüm olarak görüyor. Bu kisitli bakis açisi ile baslayan projeler tamamlandiginda da beklenen sonuçlari tam anlamiyla veremiyor. Aslinda VTR Vision’un Müsteri Iliskileri Yönetimi’nin yapisini bir piramide benzetmek mümkündür. Bu piramidin en tepesinde is stratejisi yatiyor. Ikinci katmanda ise organizasyon yapisi (yani çalisanlar) ve son olarak en alt katmanda teknoloji bulunuyor. VTR Vision Müsteri Iliskileri Yönetimi; kurumlarin is stratejilerine yönelik ihtiyaçlarini kurumsal yapi ve süreçlerin optimizasyonu ile saglarken bunu destekleyen ve buna imkân veren yapi olarak da teknolojiyi en etkin biçimde kullaniyor. Is fonksiyonlari açisindan bakildiginda VTR Vision’da Müsteri Iliskileri Yönetimi;  ticaret ve hizmet süreçlerinin etkin kilinmasinda büyük rol oynar.

müsteri odakli HIZMET ANLAYISIMIZ

Müsteri Odakli Hizmet Anlayis Kültürü’nün yaratilmasinda, dogru isin dogru sekilde yapilmasi kadar, bilginin yönetilmesi, müsterinin de sürecin içerisine dahil edilmesi gereklidir. Bu sekilde müsteri tercihleri tatmin düzeyleri, yeniden satin alma istekleri ve baskalarina önerme arzulari analiz edilebilir ve gerekli düzenlemelerin yapilmasi saglanir. VTR Vision’daki Müsteri Merkezli Hizmet Anlayisi’nin temelinde, üretilen tüm ürün/hizmetlerinin ve bu ürün/hizmetlerinin servisi sonrasi yürütülen aktivasyonlarin, tanitim amaciyla yapilan tüm çalismalarin, kullanilan üretim teknolojilerinin, çalisma kosullarinin, çalisanlara sunulan kariyer yollarinin, toplum degerlerine verilen önemin, müsteri istek ve ihtiyaçlari perspektifinden ele alinmasi vardir.

Bu dogrultuda müsteri merkezli hizmet anlayisimizda, sektörümüzdeki en hizli servis veren firma olmak amaci vardir. Bu hedefte yol aliyoruz ve bu iddiamizi gerçeklestirmek için sürekli çalisiyor, teknik altyapimizi gelistirmek için yatirim yapiyor, güçlenmek ve en iyisi olmak için adimlar atiyoruz.

Sonuç olarak bu düsüncelerimizin isiginda; sürekli detaylara önem verecek ve müsterilerimizi memnun etmek için titizlikle çalisacagiz.

memnuniyet odakli KALITE POLITIKAMIZ

INTERNET-MEDYA teknolojileri alaninda uçtan uca ve sinirsiz çözümler sunmayi amaçlamis olan VTR Vision tüm çalismalarini kosulsuz müsteri memnuniyetini gözeterek yürütmektedir. Bu çerçevede VTR Vision’un uzmanliginin müsteriye sunulmasi, müsterinin talebinin alinmasi, talebin analiz edilmesi, talebe yönelik çözümün olusturulmasi, çözümün müsteriye sunulmasi, çözüm sonrasi hizmet asamalarindaki isleyisi kalite yönetim sistemi üzerine dokuyarak kalitesini güvence altina almistir.

Kalite ve Kontrat Yönetimi Birimi liderliginde, tüm çalisanlarin görev aldigi Kalite Yönetimi çalismalari ve VTR Vision Kalite Yönetim Sistemi, UKAS akreditasyonuna sahip Moody International firmasi tarafindan ISO 9001-2000 Standardi kapsaminda denetlenmis ve tescil edilmistir.

Bir isletmenin var olabilmesi için gerekli olan “Firma – Çalisan – Müsteri”  üçlüsünün farkinda olarak, Kalite Politikamizi  “INTERNET-MEDYA alaninda;

 • -Müsterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini, en uygun çözümler ile butik bir sekilde karsilamak,
 • -Etkinligi ve verimliligi saglamak,
 • -Müsteri memnuniyetini arttirmak,
 • -Sadakatli müsteriler yaratmak
 • -Kalici müsteriler edinmek... seklinde tanimlamis bulunuyoruz.

Müşteri Merkezli Sorumluluklarımız

VTR Vision;

 • -Müsteri merkezli, memnuniyet odakli çalismayi taahhüt eder ve bu olguyu tüm iliski ve iletisimlerine tasir.
 • -Üstlendigi tüm projeleri müsterinin begenisine göre hazirlamak için gayret sarfeder.
 • -Imzasini barindirdigi ve tasidigi sürece, tüm projelerinde; destegini sürdürür,  güncel trendleri takip eder, müsteriye uyarlar, gelistirir ve sahiplenir.
 • -Modern çizgisi ve çagdas anlayisini yüksek kaliteyle birlestirerek özel çalismalar yapar. Bu ayricaliklari müsterilerle tanistirir. Seçkin tasarimlariyla ve özel hizmetleriyle övünür.
 • -Çalismalarini etkin bir sekilde tesvik eden müsterileriyle iliskilerini yakinlik, kalite, profesyonellik çerçevesinde; güven ve samimiyetle saglamlastirir.
 • -INTERNET-MEDYA alanindaki bilgi birikimi ve tecrübesindeki enerjiyi efektif bir biçimde degerlendirir.
 • -Bünyesinde çalisan herkese; verimli ve kisisel gelisimlerine fayda saglayacak is ortami yaratir. Sadece is yasantisinda degil, her alanda yasamlarina destek olmaya çalisir.
 • -Faaliyet gösterdigi tüm sektörlere bilgisini ve tecrübesine yansitir. Türk firmalarina yeni pazarlarda kapi açar ve yurtdisinda ülkemizi en iyi sekilde temsil etmeye çalisir.